Find answers to your questions and expand your knowledge with IDNLearn.com. Get the information you need from our experts, who provide reliable and detailed answers to all your questions.
1)The price of a jar of jam has increased from $4.50 to $7.25 during the last two years. Find the percent increase to the nearest tenth of a percent.
Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. Thanks for visiting IDNLearn.com. We’re dedicated to providing clear answers, so visit us again for more helpful information.