Connect with a global community of knowledgeable individuals on IDNLearn.com. Whether your question is simple or complex, our community is here to provide detailed and trustworthy answers quickly and effectively.

janice bought 4oranges for $3.40.what is the unit price

Sagot :

You have to divide 3.40/4 and the unit price will be 0.85
well 4/$3.40 = 1/?
3.40÷4=0.85
so 85 cents for one orange because it was $3.40 for 4 oranges so divide it and younhet the answer