Connect with a global community of knowledgeable individuals on IDNLearn.com. Whether your question is simple or complex, our community is here to provide detailed and trustworthy answers quickly and effectively.
Sagot :
You have to divide 3.40/4 and the unit price will be 0.85
well 4/$3.40 = 1/?
3.40÷4=0.85
so 85 cents for one orange because it was $3.40 for 4 oranges so divide it and younhet the answer
3.40÷4=0.85
so 85 cents for one orange because it was $3.40 for 4 oranges so divide it and younhet the answer
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Thank you for choosing IDNLearn.com. We’re here to provide reliable answers, so please visit us again for more solutions.