IDNLearn.com offers a unique blend of expert answers and community insights. Get accurate and detailed answers to your questions from our knowledgeable and dedicated community members.

Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.
What is the price of 1 gallon of gas?


Sagot :

Because 8.6 gallons of gas is $36.89, therefore one gallon of gas is 36.89/8.6 
which is about 4.29.
The answer is $4.29/ 1 gallon of gas

Answer:

t9876543456789876543212345678

Step-by-step explanation:

joe mama

Your participation means a lot to us. Keep sharing information and solutions. This community grows thanks to the amazing contributions from members like you. Your search for solutions ends here at IDNLearn.com. Thank you for visiting, and come back soon for more helpful information.