IDNLearn.com is your go-to resource for finding expert answers and community support. Get the information you need quickly and accurately with our reliable and thorough Q&A platform.

Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.
What is the price of 1 gallon of gas?


Sagot :

Because 8.6 gallons of gas is $36.89, therefore one gallon of gas is 36.89/8.6 
which is about 4.29.
The answer is $4.29/ 1 gallon of gas

Answer:

t9876543456789876543212345678

Step-by-step explanation:

joe mama