Ask questions, share knowledge, and connect with a vibrant community on IDNLearn.com. Ask anything and get well-informed, reliable answers from our knowledgeable community members.
Tia is buying paper cups and plates. Cups come in packages of 12,and plates come in packages of 8. She wants to buy the same number of cups and plates, but plans to buy the least number of packages possible. How much should Tia expect to pay if each package of cups is $3 and each package of plates is $5? Explain. (Thanks for your help) :)
Your presence in our community is highly appreciated. Keep sharing your insights and solutions. Together, we can build a rich and valuable knowledge resource for everyone. Find clear answers at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more reliable solutions.