IDNLearn.com provides a comprehensive solution for all your question and answer needs. Our platform is designed to provide trustworthy and thorough answers to any questions you may have.

A pizza costs $11 and $1.50 per topping.
What is the fixed cost?
What is the variable cost?
Write and equation for cost, C, in dollar and the nunbers of toppings ​