Find expert answers and community support for all your questions on IDNLearn.com. Explore thousands of verified answers from experts and find the solutions you need, no matter the topic.

Zeke bought 5 pounds of ground beef for $7.50. Deshawn bought 10 pounds of ground beef for $15. Who paid less per pound, and how much did they pay? Whoever get it right mark brainlest