Join the growing community of curious minds on IDNLearn.com and get the answers you need. Ask anything and get well-informed, reliable answers from our knowledgeable community members.
Sagot :
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.
We value your participation in this forum. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. IDNLearn.com provides the best answers to your questions. Thank you for visiting, and come back soon for more helpful information.