IDNLearn.com provides a collaborative environment for finding and sharing knowledge. Receive prompt and accurate responses to your questions from our community of knowledgeable professionals ready to assist you at any time.
Sagot :
Answer:4 tacos for 3.40 dollars
Step-by-step explanation:
4 for 3.40
Explanation: Divide the amount of tacos by price 3/2.40=1.25 and 4/4.30= 0.93 rounded roughly and so you see the 4 tacos for 3.40 is cheaper and thus the better deal have a nice day (: god speed
Explanation: Divide the amount of tacos by price 3/2.40=1.25 and 4/4.30= 0.93 rounded roughly and so you see the 4 tacos for 3.40 is cheaper and thus the better deal have a nice day (: god speed
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Your questions find answers at IDNLearn.com. Thanks for visiting, and come back for more accurate and reliable solutions.