Get the information you need from a community of experts on IDNLearn.com. Get timely and accurate answers to your questions from our dedicated community of experts who are here to help you.

You are taking a karate class that costs \$12 a month. In addition, you needed to purchase a uniform. You paid a total of $88 after 4 months. Please answer I even cash app u money just leave it below with the answer :((

Sagot :

Answer:

40 dollars for the uniform

it costed 48 dollars for 4 months

Step-by-step explanation:

12*4=48

88-48=40

ask in comments for any other questions

no money, just brainilst please:)

HOPE THIS HELPS!  :D