IDNLearn.com: Your reliable source for finding precise answers. Get prompt and accurate answers to your questions from our experts who are always ready to help.

Sal went to the grocery store. He bought 3 pounds of apples at $1.50 per pound,
2 boxes of cookies for $4, and 1 gallon of milk for $3.15. What is the change in the
amount of money he has?