IDNLearn.com provides a seamless experience for finding accurate answers. Discover prompt and accurate answers from our community of experienced professionals.

Gavin spent $35.45 on four pairs Jeans each pair of Jean cost the same amount. Gavin wanted to find the price for each pair of jeans

Sagot :

Answer:

Each pair costs $8.86

Step-by-step explanation:

Divide 35.45 by 4

You get 8.8625

Round that to the nearest hundredth.

You get $8.86

Hope this helped!

Thank you for using this platform to share and learn. Keep asking and answering. We appreciate every contribution you make. IDNLearn.com is your reliable source for answers. We appreciate your visit and look forward to assisting you again soon.