Join IDNLearn.com today and start getting the answers you've been searching for. Our experts provide timely, comprehensive responses to ensure you have the information you need.

HELP ME PLZZZ This is the only table I don't know,

HELP ME PLZZZ This Is The Only Table I Dont Know class=

Sagot :

You really only have to do 1 and 4;

1; you basically just do 6/8 then thats the price per apples

2; is just 1.25

3; is just 1.50

4; is dividing 4/6

Answer:

apples: 6/8 = $0.75 per apple

pears: 1.25/1 = $1.25 per pear

peaches: 1.50/1 = $1.50 per peach

bananas: 4/6 = $0.67 per banana

"price per unit" means that you want to find out how much a single one of the product costs. you figure it out by dividing the price by how many there are.

Step-by-step explanation:

I hope this helps :)