IDNLearn.com: Your destination for reliable and timely answers to any question. Get the information you need quickly and accurately with our reliable and thorough Q&A platform.
A restaurant charges $6.50
for a slice of pizza that is one fourth
of a pizza and $4.00
for a slice that is one sixth
of a pizza. One day they cooked 4
pizzas that were all the same size. If they sell all the slices, would they make more money by slicing each pizza into fourths
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Discover the answers you need at IDNLearn.com. Thank you for visiting, and we hope to see you again for more solutions.