IDNLearn.com is the perfect place to get detailed and accurate answers to your questions. Ask any question and receive comprehensive, well-informed responses from our dedicated team of experts.

James can buy 12muffins for $9.60 or 3 muffins for $2.70. Which is the better deal?

Sagot :

Answer:

12 muffins for $9.60

Step-by-step explanation: