IDNLearn.com helps you find the answers you need quickly and efficiently. Find in-depth and trustworthy answers to all your questions from our experienced community members.
Answer:
The price per volleyball is $3.
Step-by-step explanation:
Divide $18 by 6 for the cost of each volleyball in which your final answer should be $3 per volleyball.