Join IDNLearn.com and become part of a knowledge-sharing community that thrives on curiosity. Get accurate and detailed answers to your questions from our knowledgeable and dedicated community members.
9514 1404 393
Answer:
$4.47 per pound
Step-by-step explanation:
Your cost is ...
$1.49/(1/3 lb) = $1.49×(3/1)/lb = $4.47/lb