Find answers to your most challenging questions with the help of IDNLearn.com's experts. Discover in-depth and trustworthy answers from our extensive network of knowledgeable professionals.
Answer:
12.42 Gallons = 54.58 L
=> the gas cost per = $35.89/54.58 l = $0.6575/ l
Step-by-step explanation: