IDNLearn.com: Your trusted source for accurate and reliable answers. Join our Q&A platform to access reliable and detailed answers from experts in various fields.
Sagot :
Answer:
15.00
Step-by-step explanation:
since you buy 3 items for 9.00, then you can buy one item for 9.00/3 = 3.00
therefore, for 5 items, it will be
cost of one item * 5
which is, 3.00 * 5 = 15.00
you're welcome.....
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Thank you for visiting IDNLearn.com. We’re here to provide accurate and reliable answers, so visit us again soon.