IDNLearn.com: Your reliable source for finding precise answers. Ask anything and get well-informed, reliable answers from our knowledgeable community members.

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $1.56. How much does one orange cost?


Sagot :

Answer:

.39 cents

Step-by-step explanation:

1.56 divided by 4 is .39

Answer:

36 cents

Step-by-step explanation:

if you multiply 36 by 4 you'll get 1.56