Experience the convenience of getting your questions answered at IDNLearn.com. Join our interactive Q&A community and access a wealth of reliable answers to your most pressing questions.
Sagot :
If five peppers cost $2.25 then you could buy 40 peppers with $18 dollars and have $2 left over
Answer:
44 peppers
Step-by-step explanation:
u need to know how much each pepper costs so
2.25 / 5 = 0.45
and you have $20 and want to know how many u can buy so
20 / 0.45 = 44.4444444 peppers but u can only buy whole peppers so u round down to the nearest whole number
Your engagement is important to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. Find clear answers at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more reliable solutions.