IDNLearn.com is designed to help you find reliable answers to any question you have. Discover comprehensive answers from knowledgeable members of our community, covering a wide range of topics to meet all your informational needs.

You and a friend went to Glory Days for dinner. You ordered a cheeseburger for $8.50 and a soda for $1.99. Your friend convinced you to share and split the cost of onion rings that cost $7.00. How much did you spend on your dinner?