Discover new perspectives and gain insights with IDNLearn.com. Get accurate answers to your questions from our community of experts who are always ready to provide timely and relevant solutions.
pls help
The cost of metal is proportional to the weight of the metal. Martin buys
12 pounds of metal for $33.00. Create an equation that can be used to
determine the cost, in dollars, C, for m pounds of metal
Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. IDNLearn.com provides the best answers to your questions. Thank you for visiting, and come back soon for more helpful information.