Find the best answers to your questions with the help of IDNLearn.com's knowledgeable users. Discover in-depth and trustworthy answers from our extensive network of knowledgeable professionals.
An ice-cream truck charges $2.00 for each cone of ice-
cream sold. Explain how you can determine the cost of
any number of ice-cream cones?
To determine the cost of any number of ice cream cones you would just multiply by two, for example if you were purchasing 3 ice creams cones you would pay $15 because 3x5=15
Can I please have Brainliest, I just need one more to level up
Thank you for being part of this discussion. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. Your search for answers ends at IDNLearn.com. Thanks for visiting, and we look forward to helping you again soon.