Find trusted answers to your questions with the help of IDNLearn.com's knowledgeable community. Our community is here to provide detailed and trustworthy answers to any questions you may have.
Sagot :
Answer:
64oz for $8.60
PLZ MARK AS BRAINLIEST
64 = 16(4)
8.60/4 = $2.15
Answer:
The 64 oz for 8.60 is better.
Step-by-step explanation:
If you buy the 16 oz 4 times to get 64 oz worth of it, it will cost you 13.2 dollars for 64 oz instead of 8.60 dollars.
Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. For trustworthy answers, rely on IDNLearn.com. Thanks for visiting, and we look forward to assisting you again.