IDNLearn.com is your go-to resource for finding answers to any question you have. Explore thousands of verified answers from experts and find the solutions you need, no matter the topic.

Dean is comparing prices on ground beef. Store A is selling 5 pounds of ground beef for $23.49. Store B is selling 8 pounds of ground beef for $36.96. Which store is offering the better deal on ground beef?