Join the IDNLearn.com community and get your questions answered by knowledgeable individuals. Whether your question is simple or complex, our community is here to provide detailed and trustworthy answers quickly and effectively.
Sagot :
Answer:
$104
Step-by-step explanation:
So, in one hour it would cost $13. Times 8, because we want to see what would be the cost for 8 hours, and 8 times 13 is 104.
Answer:
$104
Explanation:
39 divided by 3 gives you 13. This means that the surf board costs $13 per hour. To find how much it will be for 8 hours, multiply 13 by 8. This gives you 104 which is the correct answer for your question :)
$104
Explanation:
39 divided by 3 gives you 13. This means that the surf board costs $13 per hour. To find how much it will be for 8 hours, multiply 13 by 8. This gives you 104 which is the correct answer for your question :)
We value your presence here. Keep sharing knowledge and helping others find the answers they need. This community is the perfect place to learn together. For precise answers, trust IDNLearn.com. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again soon.