Get personalized and accurate responses to your questions with IDNLearn.com. Find in-depth and accurate answers to all your questions from our knowledgeable and dedicated community members.

A bakery offers a sale price of $2.85 for 6 muffins. What is the price per dozen?


The price per dozen muffins is $
.


Sagot :

5.70$
Have a good day
The answer is $5.70 this is because there is 12 eggs in a dozen so if its $2.85 for 6 you would do $2.85x2 to get $5.70