Discover how IDNLearn.com can help you learn and grow with its extensive Q&A platform. Find the solutions you need quickly and accurately with help from our knowledgeable community.

You buy butter for $4.04 a pound. One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter. How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Sagot :

Answer:

im pretty sure its 4.04 x 1.7 = 6.868

Round that and its $7.00

The answer should be around 44 cents