Find detailed and accurate answers to your questions on IDNLearn.com. Explore a wide array of topics and find reliable answers from our experienced community members.

Multiply and divide Decimals
Pecans are on sale at $0.95 per pound. Harold buys 0.6 pounds of pecans. How much will the pecans cost?
Answer the Problem.
State your answer.
if u do all this you'll get brain so Take this chance Rise!!!!!! <3


Sagot :

Answer:

$57

Step-by-step explanation:

View image Forappsemail
the answer is $57 :)