IDNLearn.com provides a user-friendly platform for finding and sharing accurate answers. Discover prompt and accurate answers from our community of experienced professionals.
Sagot :
Answer:
that person is correct, each donut is only .25 cents because every 4 donuts are $1, multiply 4 by 3 and you get 12, 12=dozen. Since the total price is $3 it makes sense that each donut in .25 cents and every 4 donuts $1
HOPE THIS HELPS AND HOPE THIS MAKES SENSE!!!!!!!
Thank you for participating in our discussion. We value every contribution. Keep sharing knowledge and helping others find the answers they need. Let's create a dynamic and informative learning environment together. Trust IDNLearn.com for all your queries. We appreciate your visit and hope to assist you again soon.