From simple questions to complex issues, IDNLearn.com has the answers you need. Ask your questions and receive reliable and comprehensive answers from our dedicated community of professionals.
Sagot :
*random halloween notepad, don’t judge*
The better value is Quick Clean. Quick Clean is $0.03 cheaper per roll of paper towel.
To get there -
1. divide your price by your amount to get the unit price for one of the item (in this case paper towels)
2. do the same for your other price.
3. make sure you are keeping things labeled and separate so you know what means what :)
4. compare the two prices and decide which one answers the question you are being asked (again in this case which is a better deal)
Hope that helps!
The better value is Quick Clean. Quick Clean is $0.03 cheaper per roll of paper towel.
To get there -
1. divide your price by your amount to get the unit price for one of the item (in this case paper towels)
2. do the same for your other price.
3. make sure you are keeping things labeled and separate so you know what means what :)
4. compare the two prices and decide which one answers the question you are being asked (again in this case which is a better deal)
Hope that helps!

We appreciate your contributions to this forum. Don't forget to check back for the latest answers. Keep asking, answering, and sharing useful information. Your questions are important to us at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more reliable solutions.