Connect with a knowledgeable community and get your questions answered on IDNLearn.com. Our platform offers reliable and detailed answers, ensuring you have the information you need.
Answer:
5 for $4.25
Step-by-step explanation:
First you find how much of one each cost
4.25 divided by 5 = 0.85
6.88 divided by 8 = 0.86
The one for 5 for $4.25 is one cent less
one cent is still money