Find answers to your questions faster and easier with IDNLearn.com. Find the answers you need quickly and accurately with help from our knowledgeable and dedicated community members.

Please help I’ll give brainliest

Please Help Ill Give Brainliest class=

Sagot :

Answer:

$3.29

Step-by-step explanation:

You need to find the unit price by dividing the cost by the amount.

24.33/7.4 = 3.29

Therefore, one pound of ham is $3.29.

Answer:

1. $3.29

2. $4.60

Step-by-step explanation: