IDNLearn.com provides a user-friendly platform for finding answers to your questions. Join our interactive community and access reliable, detailed answers from experienced professionals across a variety of topics.

Tina purchased 3 4/12 lbs. of apples and Joe purchased 1 1/12 lbs. of apples.

Sagot :

Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.

3+1=4
4/12+1/12=5/12

Answer:

to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples

Step-by-step explanation:

addition of the lbs of apples