IDNLearn.com provides a user-friendly platform for finding and sharing accurate answers. Our experts are available to provide in-depth and trustworthy answers to any questions you may have.
marissa went to the store and purchased a granola bar for .95 a bottle of water for 1.25 and a pack of gum. The total for her purchases was 3.05 . how do you solve it
If they are not asking for tax: add up the cost of the water and granola bar and subtract from the total. .95+1.25=2.20 3.05-2.20= .85 for the pack of gum
Thank you for joining our conversation. Don't hesitate to return anytime to find answers to your questions. Let's continue sharing knowledge and experiences! Find clear and concise answers at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more dependable solutions.