Expand your knowledge base with the help of IDNLearn.com's extensive answer archive. Discover prompt and accurate answers from our experts, ensuring you get the information you need quickly.

Ken paid $12 for two magazines. The cost of each magazine was a multiple of $3 . What are the possible prices of the magazines?