Get comprehensive solutions to your problems with IDNLearn.com. Get accurate and detailed answers to your questions from our knowledgeable and dedicated community members.

A 2-pint bottle of maple syrup costs $10.88. What is the price per cup?

Sagot :

Answer:

2 fl.oz for $3.99; 1 quart for $59.99; or a wholesale bottle of 0.4 gallon.