Get the most out of your questions with the extensive resources available on IDNLearn.com. Get the information you need from our community of experts, who provide detailed and trustworthy answers.
Bling sold muffins at her club's bake sale. She spent $28.50 on
supplies. She sold her muffins for $0.75 each, and made a total of
$36.75
Write and solve an equation to find out how many muffins Bling
sold.
