IDNLearn.com: Your reliable source for finding precise answers. Get comprehensive answers to all your questions from our network of experienced experts.
Find price per inch:
0.52 / 13 = 0.04 per inch.
Multiply cost per inch by inches:
0.04 x 34 = 1.36
It will cost $1.36 for 34 inches.