Find answers to your most challenging questions with the help of IDNLearn.com's experts. Get step-by-step guidance for all your technical questions from our knowledgeable community members.

Julie wants to buy tulip bulbs to plant. Each bulb costs $0.50 plus a one-time $4.50 shipping cost. She has $22 to spend.

Write and solve an equation to determine how many bulbs b Julie can buy and have shipped.

Enter the correct answers in the boxes.