Solve your doubts and expand your knowledge with IDNLearn.com's extensive Q&A database. Our platform provides detailed and accurate responses from experts, helping you navigate any topic with confidence.

A company produced 86 units during the
month working a total of 20,640 labor hours
and incurring these costs: raw materials
$368,510; and direct labor $330,240. POHR is
$14 per DLH. What is the cost per unit?​