IDNLearn.com makes it easy to find accurate answers to your specific questions. Ask any question and get a thorough, accurate answer from our community of experienced professionals.
Answer:
B. $4.00
Step-by-step explanation:
I know this because you would divide the $12.00 by the three boxes of cookies which would be $4.00, So each box of cookies cost $4.00