Connect with experts and get insightful answers on IDNLearn.com. Ask your questions and receive detailed and reliable answers from our experienced and knowledgeable community members.

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Sagot :

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Your engagement is important to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. Your questions find clarity at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more dependable solutions.