IDNLearn.com: Where your questions meet expert advice and community insights. Discover reliable and timely information on any topic from our network of experienced professionals.

I buy a 5 kg jar of sweets for £25. Then i divide the sweets into 125g packets and sell them for 99p each​

Sagot :

Answer:

is that the whole question? it looks unfinished to me-