Find the best solutions to your problems with the help of IDNLearn.com. Our platform provides prompt, accurate answers from experts ready to assist you with any question you may have.

$12.60 for 3 boxes. Find the unit rate

Sagot :

Answer:

$4.20 / box

Step-by-step explanation:

12.60 / 3 = 4.20