Get detailed and reliable answers to your questions on IDNLearn.com. Our Q&A platform offers reliable and thorough answers to help you make informed decisions quickly and easily.

Rob bought a hat and 3 shirts for $35. Dan bought 2 hats and a shirt for $20.

Which system of equations can be used to find s , the cost of one shirt, and h , the cost of one hat?