Get expert insights and community-driven knowledge on IDNLearn.com. Get prompt and accurate answers to your questions from our community of experts who are always ready to help.
Sagot :
Answer:
12:6 or $12 for every $6 he saves
Step-by-step explanation:
If he spends $6.00 for every $3.00, he would save $6 if he spends $12. In this case you could multiple or divide 6 by any number, and do the same to 3 to get an equivalent ratio. Ex. Multiple 6 times 2 to get $12 and 3 times 2 to get $6.
Your engagement is important to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. IDNLearn.com provides the best answers to your questions. Thank you for visiting, and come back soon for more helpful information.