For all your questions, big or small, IDNLearn.com has the answers you need. Get comprehensive answers to all your questions from our network of experienced experts.

Select all the problems that can be solved by finding 4 x 5.

A- Harold had 5 quarters. He used 4 quarters to buy a pen. How many quarters
does Harold have left?

B -Alice put 4 quarters in each of 5 stacks. How many quarters did Alice have?

C -Kim bought 4 notebooks for a total of $5. How much did each notebook cost?

D- Kurt bought 4 books for $5 each. How much did he pay for all of the books?

E- Jen made 5 necklaces. She put 4 beads on each necklace. How many beads
did she use in all?

F- Matthew scored 5 baskets in his first basketball game. He scored 4 baskets in
his next game. How many baskets did Matthew score in these two games?