Connect with knowledgeable individuals and find the best answers at IDNLearn.com. Join our interactive community and access reliable, detailed answers from experienced professionals across a variety of topics.

A box of 6 mini muffins costs $2.34. Which are equivalent prices? Select the three that apply.
A. $0.39 per muffin
B. $1.40 for 4 muffins
C. $3.12 for 8 muffins
D. $3.09 for 10 muffins
E. $7.80 for 20 muffins


Sagot :

Answer:

A

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 6 so then that gives you o.39

Option D is most likely to be right