IDNLearn.com makes it easy to get reliable answers from experts and enthusiasts alike. Discover prompt and accurate answers from our experts, ensuring you get the information you need quickly.

Donna bought 5 bags of dog treats for $13.10. What is the cost per bag of dog treats?
A. $18.10
B.$3.28
C.$2.62
D.$0.38


Sagot :

It is answer C because 13.10 divided by 5 is 2.62 Pls mark brainliest